Zverev sigurno do trećeg kola, dominacija Bedenea

Grand Slam 1. jul. 202114:05
Aleksander Zverev
Photo by AELTC/Edward Whitaker - Pool/Getty Images

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u treće kolo Vimbldona. Opravdao je četvrti nosilac ulogu favorita protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena i slavio je sa 7:5, 6:2, 6:3.

Nemac je veoma dobro servirao, imao je 13 aseva, uz dve duple servis greške. Diktirao je ritam igre od početka do kraja, pa je u krajnjoj statistici imao 36 vinera i 18 grešaka. Sandgren je zabeležio 23 direktna poena i 25 grešaka.

vesti iz londona

Velika borba vodila se u prvom setu, dugo su trajali i uvodni gemovi.Konačno je Nemac slomio otpor rivala u 11. gemu i taj brejk bio mu je dovoljan za set.

U nastavku je već mnogo bolji bio Saša. Nije izgubio nijedan poen na svoj servis, a uz dva brejka je lako došao do drugog seta.

U trećem je brzo stekao brejk prednosti. Imao je Sandgren šansu da vrati izgubljeno, ali je nije iskoristio. Do kraja se za sve pitao Zverev, koji je novim brejkom završio meč.

U trećem kolu Nemac čeka boljeg iz duela Fric – Džonson.

Aljaž Bedene izjednačio je svoj najbolji rezultat na Vimbldonu plasmanom u treće kolo. Slovenački teniser u četvrtak je ostvario ubedljivu pobedu protiv Japanca Jošihita Nišioke 6:1, 6:0, 6:2.

Slovenac je slavio posle sat i 24 minuta igre. Meč je završio sa 42 direktna udarca i 24 greške. Nišioka, koji je dan ranije eliminisao Džona Iznera u pet setova, nije imao snage da pruži veći otpor 64. tenisera sveta. Japanac je imao samo 11 vinera, pored 14 promašaja.

Bedene nije dao nikakve šanse rivalu, nijednom se nije suočio sa brejk loptom, dok je oduzeo servis Nišioki sedam puta.

Slovenac u trećem kolu čeka pobednika duela Beretini – Van de Zandšulp.