London: Zverev prvi finalista završnog turnira!

Julian Finney/Getty Images

Nemački teniser Aleksandar Zverev prvi je finalista završnog Masters turnira u Londonu, pošto je u polufinalu bio bolji od Rodžera Federera rezultatom 2:0 (7:5, 7:6).

U prvom setu obojica tenisera su lako osvajala gemove na svoj servis, a u prvih 11 gemova i vođstva Zvereva od 6:5 nije bilo nijednog izjednačenja. Potom je usledio fantastičan gem Zvereva, koji se izborio za tri brejk-lopte i iskoristio prvu za 1:0.

Drugi set je doneo više uzbuđenja – u trećem i četvrtom gemu servis su prvo gubili Zverev, pa Federer, a potom do taj-brejka nije bilo mnogo ubuđenja. U završnom gemu ključnu prednost je nemački teniser osvtvario u finišu i poveo sa 6:4, što je bila i prednost koja mu je donela pobedu.

Zverev je na taj način postao najmlađi polufinalista od 2009. godine i Huana Martina del Potra.

Meč je trajao 97 minuta, a u drugom polufinalu dana sastaju se Novak Đoković i Kevin Anderson od 21 čas. Direktan prenos meča biće organizovan na Sport klubu 2.

Pred meč polufinala Zverev je govorio o „različitim pravlima koja važe za Federera u odnosu na druge tenisere.“

Polufinala možete pratiti u direktnim prenosima na Sport klubu 2, kao i na vebsajtu Sport kluba.

TOK MEČA:

U prva četiri gema obojica tenisera bez većih problema uspela su da sačuvaju svoj servis. Publika je mogla da gleda veoma dobar tenis, uz nekoliko sjajnih poena na mreži i impresivnih razmena voleja.

U prvih devet gemova teniseri su prilično lako branili svoj servis, pa nakon 11 odigranih gemova nije viđeno nijedno izjednačenje.

Potom je u 11. gemu usledila potpuna suprotnost – Zverev je serijom impresivnih udaraca, od kojih je naročito fantastičan bio pasing-šot za 30:0, došao do brejka i 7:5, čime je poveo u setovima.

Zverev je odlično igrao u prvom setu i osvojio je skoro 90 odsto poena na ubačen prvi servis.

U drugom setu, nakon prva dva gema u kojima su serveri bili sigurni, Federer je iskoristio treću brejk šansu za vođstvo od 2:1. Ipak, u narednom gemu nemački teniser izborio je dve brejk-lopte, a prvu je iskoristio da vrati servis i izjednači na 2:2.

U narednim gemovima teniseri su ponovo sigurno osvajali svoje servis-gemove, pa je nakon novih šest gemova i dalje bilo izjednačeno – 5:5.

I u drugom setu je Zverev, kao i u prvom, vodio sa 6:5, ali Federer nije dozvolio novi brejk, već je sjajnim udaracima osvojio gem bez izgubljenog poena i izborio taj-brejk.