Imamo novog šampiona – Tim bolji od Zvereva!

Masters 1000 16. nov 201922:47 > 22:49
Julian Finney/Getty Images

Austrijski teniser Dominik drugi je finalista završnog Mastersa u Londonu pošto je bio bolji od Nemca Aleksandera Zvereva rezultatom 2:0 (7:5, 6:3) posle jednog časa i 35 minuta igre. Za titulu će se u nedelju boriti protiv Stefanosa Cicipasa. Zverev neće braniti titulu osvojenu 2018. godine.

U prvom setu Zverev je veoma dobro servirao i lako dobijao svoje servis-gemove, ali je i Tim čuvao svoj servis, iako je Nemac imao šanse za brejk u trećem i petom gemu. Ipak, u 12. gemu Tim je došao do ključnog brejka, koji mu je doneo vođstvo od 1:0 u setovima iskoristivši drugu set-loptu.

To je izazvalu ljutitu reakciju kod Zvereva, koji je u besu i bacio reket.

U drugom setu Tim je nastavio gde je stao, a pošto je u šestom gemu Austrijanac napravio novi brejk, bilo je jasno da je plasman u finale turnira u Londonu na pomolu.

Finale je na programu u nedelju od 19 časova.

Posle ove pobede Tim u međusobnim duelima sa Zverevim vodi sa 6:2.

Tim će u finalu igrati protiv Stefanosa Cicipasa, koji je bio bolji od Rodžera Federera u prvom polufinalu koje se igralo u subotu.