Pavić i Soares preokretom do uvodnog slavlja

ATP World Tour Finals 16. nov 202020:45 > 20:49
Clive Brunskill Getty Images

Mate Pavić i Bruno Soares savladali su Jirgena Melcera i Edoara Rože-Vaselena u konkurenciji dublova na startu A grupe ATP finala u Londonu sa 2:1 u setovima.

Hrvat i Brazilac slavili su protiv austrijsko-francuskog para posle preokreta – 6:7(6:8), 6:1, 10:4 za 86 minuta igre.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa se on rešavao u taj brejku, gde su Melcer i Rože-Vaselan spasli set loptu na 6:5 i potom načinili potpuni preokret.

Od starta drugog su Pavić i Soares podigli nivo igre, koji rivali nisu mogli da isprate, što je rezultiralo ubedljivo osvojenim setom.

U istom ritmu hrvatsko-brazilska kombinacija igrala je i u super taj brejku. Pri rezultatu 2:3 za protivnike, nanizala je šest poena i na kraju rutinski rešila posao.

Pavić i Soares u drugoj rundi igraju protiv Granoljersa i Sebaljosa. Melcer u Rože-Vaselan sastaju se sa Pirsom i Venusom.