Federer preko Majera do četvrtfinalu u Sinsinatiju

Cincinnati 17. avg 201821:32 > 21:34
Rob Carr/Getty Images

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju pobedom u dva seta nad Argentincem Leonardom Majerom.

Federer je do trijumfa nad Majerom došao sa 6:1, 7:6 (8:6), posle jednog sata i 13 minuta igre.

U borbi za polufinale, već za nekoliko sati, drugog nosioca čeka susret sa sunarodnikom Stanom Vavrinkom, koji je u dva seta pobedio Martona Fučoviča iz Mađarske.

Federer je odigrao veoma dobar meč protiv Majera, u kojem je iskoristio veći broj šansi koje su mu se ukazale. Argentinski teniser, s druge strane, nije imao nijednu brejk priliku, ali je u drugom setu pružio izuzetno veliki otpor rivalu.

Posle relativno sigurnog servis gema na startu meča, Federer je odmah imao tri brejk šanse, ali je Majer uspeo da se spase. Ipak, Švajcarac je od tog trenutka nametnu svoj ritam i do kraja prvog seta se nije osvrtao, već je osvojio narednih pet gemova, koji su uključivali i dva brejka.

Federer je imao šansu da nastavi u istom ritmu u drugom setu, ali je Argentinac odbranio brejk priliku protivnika. Od tog trenutka se igralo gem za gem bez šansi da jedan drugom oduzmu servis, pa je set ušao u taj-brejk u kojem je Švajcarac na razliku uspeo da reši meč.

Masters u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 5.669.360 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.