Poznat Đokovićev rival: Kveri servisom do pobede

Cincinnati 12. avg. 201921:48 > 21:50
Mike Hewitt/Getty Images

Američki teniser Sem Kveri plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Sinsinatiju pošto je rezultatom 2:0 (7:6 (1), 7:6 (2)) bio bolji od Francuza Pjer-Iga Erbera. Kveri je na taj način zakazao duel sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem u drugoj rundi.

Dva glavna faktora koja su odlučila meč – fantastičan servis američkog tenisera i očajna igra Francuza u taj-brejkovima.

Kveri je osvojio čak 38 od 42 poena u kojima je ubacio prvi servis, a u dva taj-brejka Erber je došao do tek tri poena ukupno.

Povezano

Erber je bio taj koji je u prvom setu prvi došao do brejka, ali nije uspeo da ga potvtdi, pa su dvojica igrača do poslednjeg gema, u kojem je dominirao 198 centimetara visoki Amerikanac.

U drugom setu Erber je imao brejk prednosti, vodio je sa 5:2, servirao za set pri rezultatu 5:3, ali je 31-godišnji američki teniser napravio brejk, izjednačio i još jednom dominantnom predstavom u taj-brejku došao do pobede i plasmana u drugo kolo gde će ga čekati aktuelni osvajač Mastersa u Sinsinatiju i prvi igrač sveta Novak Đoković.

Bio je to čak šesti uzastopni poraz Erbera, koji je u velikoj krizi nakon sasvim dobrog starta sezone. Sa druge strane, bio je ovo prvi meč za Kverija od četvrtfinala Vimbldona, kada ga je eliminisao Rafael Nadal.

Susret Đokovića i Kverija na programu je u sredu oko 18:30 časova.

Mečeve sa Mastersa u Sinsinatiju pratite direktno na kanalima Sport kluba.