Sinsinati: Kraj za osvajačicu Vimbldona

Masters 1000 16. avg 20195:26 > 5:29
Mike Owen/Getty Images

Šampionka Vimbldona Simona Halep završila je takmičenje na Mastersu u Sinsinatiju u osmini finala, pošto je bolja od nje bila Amerikanka Medison Kiz sa 2:1.

Kiz, 18. na listi, bila je bolja od Rumunke, koja je na 4. poziciji, sa 6:1, 3:6, 7:5 i time prekinula seriju od 6 uzastopnih poraza u međusobnim duelima.

Amerikanka je rutinski dobila prvi set pošto je od rezultata 1:1 nanizala pet gemova, ali se u drugom Halepova trgla i uz osvojena tri brejka uspela da uzvrati.

Odlučujući set bio je veoma uzbudljiv, Kiz je vodila sa 3:0, Halepova je poravnala na 4:4 i zatim spasla meč loptu na 5:4 za protivnicu.

To, ipak, nije bilo dovoljno da izbegne poraz, pošto je domaća teniserka iskoristila šansu i brejkom u poslednjem gemu zakazala duel sa Venus Vilijams.

Sofija Kenin savladala je Elinu Svitolinu sa 6:3, 7:6 i u borbi za polufinale igraće protiv Naomi Osake.

Amerikanki je u prvom setu bio dovoljan brejk u šestom gemu da povede, a u drugom je pobednik rešavan u taj brejku.

Iako je Kenin imala meč loptu na 5:4, 22. igračica sveta je morala na teži način da dođe do trijumfa protiv 7. reketa sveta.