Jastremska zaustavila Venus, Muhova na Osaku

Masters 1000 23. avg 20208:47 > 8:49
Cameron Spencer, Getty Images Sport

U drugo kolo Sinsinatija, turnira koji se zbog bezbednosti i zaštite zdravlja igra u Njujorku ove godine, plasirale su se Dajana Jastremska, Karolina Muhova i Amanda Anisimova.

Dvadesetogodišnja Jastremska je posle velike borbe slomila otpor Venus Vilijams. Ukrajinka je slavila sa 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 7:5.

Meč je trajao dva časa i 35 minuta i viđeno je mnogo oscilacija u igri obe teniserke.

Vilijams, koja je za ovaj turnir dobila specijalnu pozivnicu, dobila je prvi set iako je Jastremsa prva stigla do brejka. 65. teniserka sveta uspela je da odgovori i do kraja tog dela igre još jednom oduzme servis rivalki.

Ukrajinka je u drugom setu potpuno preuzela kontrolu i sa dva brza brejka stigla do izjednačenja.

Uzbudljiv kraj odlučujućeg seta odlučio je pobednicu. Jastremska je napravila brejk za 5:4, Vilijams je odmah izjednačila, ali je ukrajinska teniserka još jednom oduzela servis Amerikanki i potvrdila vođstvo za konačnih 2:1 u setovima.

Jastremska će se sastati sa Bernardom Perom u drugom kolu.

Karolina Muhova je do druge runde stigla pobedom nad 133. teniserkom sveta En Li u dva seta, 6:4, 6:4.

Meč protiv kvalifikantkinje 26. teniserka sveta rešila je posle sat i 20 minuta igre, a u naredna rivalka joj je Naomi Osaka koja je četvrti nosilac na turniru u i prvom kolu je odmarala.

Amanda Anisimova je veoma lako savladala Alison Risk sa 6:3, 6:3, posle jednog časa i 11 minuta igre.

Za osminu finala Amerikanka će se boriti protiv pobednice duela Brejdi-Pegula.