Slatka osveta: Medvedev deklasirao Karenja Bustu

Masters 1000 20. avg 202122:30 > 22:35 3 komentara
Danil Medvedev
Photo by Dylan Buell/Getty Images

Ruski teniser Danil Medvedev prepustio je samo dva gema Pablu Karenju Busti u četvrtfinalu mastersa u Sinsinatiju. Na taj način se 'osvetio' Špancu za poraz u istoj fazi olimpijskog turnira u Tokiju.

U fantastičnoj formi je drugi teniser sveta. Do trijumfa nad sedmim nosiocem došao je za samo 54 minuta.

Šampion Rodžers kupa ostvario je i treću maksimalnu pobedu u Sinsinatiju. Odlično je bio na servisu Medvedev – upisao je i 9 aseva, a izgubio je samo dva poena kada je ubacivao prvi servsi. Inferioran je bio Karenjo Busta, nije imao nikakve šanse protiv razigranog rivala.

Odmah je Danil napravio brejk, pa je poveo 3:0. Ponovo je oduzeo servis protivniku u šestom gemu, za ubedljivo dobijen prvi set.

U drugom je bio još sigurniji, pa je napravio tri brejka. Borio se Španac u uvodnom gemu, ali je posle tri spasene brejk lopte posustao. Tu ga je i potpuno slomio Rus, koji je potom lako osvajao gemove.

Za mesto u finalu Medvedev će se boriti protiv sunarodnika Andreja Rubljova.