Fric „počistio“ i Rubljova za finale Indijan Velsa!

Masters 1000 19. mar 202223:26 > 20. mar 2022 0:163 komentara
Tejlor Fric
REUTERS/Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Američki teniser Tejlor Fric prvi je finalista Mastersa u Indijan Velsu.

Dvadeseti igrač sveta u dva seta je pobedio Andreja Rubljova iz Rusije rezultatom 7:5, 6:4 za sat i 46 minuta igre.

Fric je prvi put u karijeri obezbedio mesto u borbi za masters titulu, a rival u odlučujućem meču će mu biti bolji iz duela Rafael Nadal – Karlos Alkaras.

Dvadesetčetvorogodišnjak iz Kalifornije je ujedno i prvi Amerikanac posle deset godina koji je obezbedio mesto u finalu prestižnog turnira.

Domaći predstavnik je odigrao još jedan odličan meč, bio je bolji od sedmog tenisera sveta u svih statističkim parametrima, a nije ga omeo ni izgubljen servis kada je u prvom setu kod rezultata 5:3 servirao za 1-0.

Fric je u maratonskom poslednjem gemu prvog seta iskoristio treću brejk loptu, a gotovo na identičan način došao je i do velikog trijumfa. Amerikanac je, naime, u poslednjem gemu drugog seta iskoristio prvu meč loptu na servis Rubljova.

Amerikanac je u četvrtfinalu bio bolji od Miomira Kecmanovića, a jedinu ATP titulu osvojio je 2019. u Istbornu.

Masters iz Indijan Velsa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.