Petra spasla tri meč lopte, ne i četvrtu

Masters 1000 6. mar 201923:01 > 23:03
Julian Finney/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić nije uspela da se plasira u drugo kolo turnira u Indijan Velsu, pošto je na startu poražena od Poljakinje Magde Linete.

Linet je u tom duelu slavila sa 6:3, 4:6, 7:6 (7:5), posle dva sata i 30 minuta igre. U narednom kolu, poljsku teniserku čeka susret sa Holanđankom Kiki Bertens, koja je bila slobodna u prvoj rundi.

Početak meča je protekao u izjednačenoj igri, da bi pošto je odbranila brejk loptu Martićeve, Linet u šestom gemu oduzela servis rivalki za vođstvo 4:2. Tri gema kasnije, hrvatska teniserka je imala priliku da joj uzvrati kada je Poljakinja servirala za set, ali se njena rivalka odbranila i povela 1:0.

Vrlo brzo je usledio Petrin odgovor, pošto je napravila brejk u drugom gemu, ali je Linet odmah uradila isto. Mogao je da bude nastavljen taj niz i u četvrtom gemu, ali se Poljakinja odbranila, ali na narednoj brejk šansi Martićeve nije uspela isto, pa je meč ušao u treći set.

Treći set je doneo mnogo uzbuđenja, Petra je mogla vrlo brzo da dođe do brejka prednosti, ali se umesto toga igralo gem za gem do 11. Tada je Linet bez izgubljenog poena oduzela servis Martićevoj, a potom je imala tri meč lopte. Hrvatica je tada nanizala pet sjajnih poena i izborila taj-brejk, u kojem je njena rivalka diktirala tempo i na kraju slavila.

Turnir u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 9.035.428 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.