Dr Ivo ispisao istoriju: I u 40. pobeđuje na mastersu

Masters 1000 8. mar 20190:01 > 0:07
Pat Scala, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo Indijan Velsa, pošto je posle dva taj brejka savladao Meta Ebdena i postao najstariji igrač kome je to pošlo za rukom.

Ujedno i jedini koji je uspeo da zabeleži pobedu u glavnom žrebu masters turnira sa navršenih 40 godina. Hrvat je u svom stilu došao u oba seta do taj brejka i perfektno ih odigrao. Ali nije ovo bio potpuno njegov tipičan meč, posebno ne u drugom setu. U petom gemu drugog seta Ebden je iskoristio drugu brejk priliku i verovalo se da je treći set tu, pošto Ivo ima paklen servis, ali nije vičan brejkovima.

Međutim, Karlović je pokazao karakter i u 10. gemu, kada je Ebden servirao za set, uspeo da iskoristi prvu brejk loptu i izjednači na 5:5. Potom je rutinski došao do taj brejka, koji je rešio kao i prvi, rezultatom 7:3.

Ovom pobedom Div sa Šalate ispisao je istoriju jer je postao najstariji igrač koji je pobedio u glavnom žrebu nekog Mastersa sa navršenih 40 godina.

U drugom kolu Karlović, koji je 89. na ATP listi igraće protiv zemljaka i 11. nosioca Borne Ćorića.

Sve mečeve iz Indijan Velsa možete pratiti u direktnim prenosima ekskluzivno na Sport Klubu.