Vavrinka tri i po sata lomio Fučoviča

Masters 1000 11. mar 20195:28 > 5:41
Clive Brunskill/Getty Images

Sten Vavrinka je savladao Martona Fučoviča u drugom kolu Indijan Velsa rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 6:4, 6:7 i 7:5.

Marton Fučovič je u prvom setu prvi napravio brejk ali je odmah i izgubio svoj servis. To se desilo posle četiri odigrana gema, da bi Mađar opet napravio brejk za 4:3, ali je momentalno Vavrinka izjednačio na 4:4. Bilo je dosta brejk lopti u celom prvom setu, pa i u narednom gemu na servis Švajcarca ali je on ipak poveo 5:4, da bi zatim oduzeo servis Martonu i dobio prvi set 6:4.

U drugom setu nije bilo brejka sve do devetog gema iako je Vavrinka do tada imao čak osam brejk prilika. Baš je Švajcarac izgubio servis, ali je odmah vratio brejk. U taj-brejku Fučovič je bio bolji 7:5.

Treći set počinje brejkom Vavrinke koji je tu prednost dugo čuvao i čak došao do meč lopti pri rezultatu 5:3. Ipak tri meč lopte na svoj servis Vavrinka ne koristi i Fučovič ostaje u meču napravivši brejk. Sten je međutim izbegao novi taj-brejk time što je u 12 gemu oduzeo servis rivalu i dobio treći set 7:5.

U šesnaestini finala Sten Vavrinka će igrati sa Rodžerom Federerom.

U ostalim mečevima Džon Izner je lako savladao Alekseja Popirina 2:0 (6:0 i 6:2), dok je Denis Šapovalov savladao Stiva Džonsona takođe u dva seta (6:3 i 6:4).

Karel Hačanov je savladao Felisijana Lopesa u tri seta, a Karel je prvi dobio 6:3, da bi drugi dobio Španac veoma ubedljivo 6:1. Poslednji deo igre Hačanov dobija 6:4. Hubert Hurkač je savladao Lukasa Puja 2:1 dobivši najpre prvi set 6:2. Puj je izjednačio na 1:1 u setovima tako što je drugi deo meča dobio 6:3, a Poljak dobija treći 6:4.