Kecmanović preokrenuo protiv Čilića, Ože Alijasim eliminisan

Masters 1000 14. mar 20220:37 > 0:52 5 komentara
AntoineCouvercelle Panoramic via Guliver

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu pošto je posle preokreta savladao Marina Čilića 6:7 (7), 6:3 i 7:6 (6) za nešto manje od tri časa igre.

Kecmanović će od ponedeljka ponovo biti među 60 najboljih igrača sveta, a u borbi za plasman u osminu finala sastaće se sa Botikom van de Zandšlupom, koji je iznenadio devetog igrača sveta Feliksa Ože Alijasima.

Povezane vesti

Hrvat, trenutno 24. igrač sveta, mnogo je bolje počeo meč na kalifonijskom suncu i nakon što je iskoristio prvu brejk loptu poveo je sa 4:2. Čilić je kod rezultata 5:2 servirao za osvajanje prvog seta, međutim, mladi Srbin nije se predavao.

Kecmanović je u devetom gemu vratio brejk i zahvaljujući dobroj seriji izjednačio na 5:5. Srbin je sjajno počeo tajbrejk, poveo je sa 4:0, ali nije izdržao iako je kod rezultata 6:5 prvi došao do set lopte. Čilić je uspeo da se vrati i dobije taj deo meča.

Izgubljen set nije poremetio 22-godišnjeg Kecmanovića, koji je u prvom gemu spasao tri brejk lopte, a već u sledećem oduzeo servis protivniku. Čilić je u sedmom gemu, kod rezultata 4:2, imao tri šanse da vrati brejk i zakomplikuje situaciju, međutim, Miomir je imao odgovor i u osmom gemu, na servis protivnika, propustio je dve set lopte.

Hrvat se u sledećem gemu „revanširao“ Kecmanoviću, prokockao je tri brejk lopte, tako da je meč ušao u treći set.

U odlučujućem delu meča Čilić je bio za nijansu konkretniji. Tridesettrogodišnji igrač u prvom i osmom gemu nije iskoristio ukupno pet brejk lopti, ali nije ni Kecmanović jednu u četvrtom gemu.

Ponovo je odlučivao tajbrejk u kome je Kecmanović spasao dve meč lopte. Čilić je vodio 6:4 i servirao, ali je Srbin uspeo da napravi veliki preokret i obezbedi mesto u trećem kolu.

Kecmanovićev sledeći rival je 26-godišnji Holanđanin koji je priredio veliko iznenađenje pobeedom protiv Ože Alijasima 7:6 (4), 6:7 (4) i 6:3 u meču koji je trajao tri časa i 16 minuta.

Van de Zandšulpu, 47. na ATP listi, ovo je tek drugo učešće u karijeri na turnirima iz Masters serije, a zanimljivo je da je debitovao prošle godine baš u Indijan Velsu. Poražen je već na startu.

Srbin i Holanđanin se ranije nisu sastajali.

Masters iz Indijan Velsa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)