Konačno pobeda – Đere posle preokreta do drugog kola IV

Masters 1000 10. mar 202223:48 3 komentara
AP Photo/Andrew Brownbill via Guliver

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Mastersa u Indinan Velsu pošto je na startu savladao Kvona Sonvoa 2:6, 6:3 i 6:4 za dva sata igre.

Đere je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, a u drugom kolu sastaće se sa desetim nosiocem Janikom Sinerom iz Itallije.

Povezane vesti

Korejac je odlično odigrao uvodni set, oduzeo je servis rivalu u prvom i sedmom gemu, i bez poteškoća za 36 minuta poveo sa 1-0. Đere je u tom delu meča imao dve brejk lopte, po jednu u šestom i osmom gemu, ali ih nije realizovao.

Drugi set počeo je identično kao i prvi – Kvon je oduzeo servis srpskom igraču, međutim, 52. teniser sveta ovoga puta imao je odgovor. Đere je dva puta uzastopno napravio brejk, vezao je pet osvojenih gemova, kod rezultata 5:2 nije realizovao set loptu, ali jeste u sledećem na svoj servis bez izgubljenog poena.

Đere je na startu odlučujućeg seta napravio brejk, poveo je sa 3:1, međutrim, Kvon je uspeo da se vrati i preokrene na 4:3. Ipak, srpski teniser se izdigao u najvažnijem trenutku, prekinuo je seriju protivnika, a u devetom gemu po drugi put u ovom setu oduzeo servis Kvonu za 5:4.

Sledeći gem bio je i poslednji u meču, a Đere će protiv Sinera pokušati da se plasira u treće kolo i izjednači najbolji rezultat u Kaliforniji iz 2019.

Mečeve iz Indijan Velsa gledajte na kanalima Sport Kluba.

Masters iz Indijan Velsa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)