Madrid: Dona obezbedila hrvatski duel

Masters 1000 7. maj 201922:13 > 22:15
Alex Grimm/Getty Images

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se u treće kolo turnira u Madridu pobedom nad kvalifikantkinjom Kristinom Pliškovom.

Vekićeva je do trijumfa nad Čehinjom došla sa 6:4, 6:4, posle jednog sata i 25 minuta igre.

Povezano

Donu u narednoj rundi čeka duel sa sunarodnicom Petrom Martić, kojoj je Nemica Anđelik Kerber predala meč bez borbe zbog povrede.

Hrvatici je u duelu sa Pliškovom bio dovoljan po jedan brejk više od rivalke za plasman dalje, ali je praktično sve vreme bila ta koja kontroliše rezultat.

Sam početak meča je protekao u izjednačenoj borbi, a posle spasene brejk lopte rivalke, Dona joj je oduzela servis za 3:2. Pliškova je imala šansu da joj odmah uzvrati, ali ju je propustila i nadoknadila dva gema kasnije. Međutim, Dona je odmah napravila još jedan brejk, a zatim bez izgubljenog poena na svom servisu rešila prvi set.

Vekićeva je u istom ritmu nastavila u drugom setu, odmah je stigla do brejka i tu prednost je čuvala do šestog gema, kada je Čehinja uspela da izjednači. Dona je odmah uzvratila, a ispostavilo se da je tako prelomila meč, pošto je bez većih problema sačuvala prednost do kraja.

Turnir u Madridu igra se za nagradni fond od 7.021.128 evra.