Barti nezaustavljiva

Clive Brunskill/Getty Images

Ešli Barti, najbolja teniserka sveta, izborila je mesto u finalu turnira u Madridu. Australijnka je rezultatom 6:3, 6:4 savladalu domaću igračicu Badosu.

Deluje da je Barti u ovom trenutku nezaustavljiva na najsporijoj podlozi. Vezala je 16. pobedu na crvenoj šljaci i stigla na pobedu do još jedne titule.

povezane vesti

Pre nekoliko nedelja Badosa je bila bolja od Ešli Barti u Čarlstonu i nadala se da može da ponovi podvig. Međutim, u Madridu nije imala nikakve šanse, mada se dobro držala protiv prvog reketa planete. U prvom setu presudio je deseti gem. Barti je došla do brejk ujedno i set lopti. Prve dve nije iskoristila, ali treću jeste za višak od jednog seta.

Badosa je dobro počela drugi deo. Odmah je napravila brejk i najavila zanimljivu borbu. Nije to htela Barti da dozvoli. Sa četiri vezana gema dolazi do 4:1 i stiže nadomak pobede, koju je vrlo brzo overila.

U meču za titulu Barti će igrati sa pobednicom duela Sabalenka (Belorusija) – Pavljučenkova (Rusija), koji je na programu u četvrtak uveče.