Garin izbacio Medvedeva

Madrid 6. maj. 202115:253 komentara
Alex Caparros/Getty Images

Turnir u Madridu ostao je bez drugog nosioca. Čileanac Kristijan Garin je savladao Danila Medvedeva posle tri seta 6:4, 6:7 (2:7), 6:1.

Garin je sjajno servirao i to je ono što mu je pomoglo da savlada finalistu Australijan opena. U prvom setu jedini brejk je viđen u trećem gemu. Čileanac je poveo 2:1 i do kraja seta bez mnogo poteškoća čuvao prednost početnog udaraca.

U drugom delu jedinu šansu da oduzme servis rivalu imao je Čileanac u prvom gemu. Od tog trenutka sve je išlo ka taj-brejku. U njemu je Medvedev dominirao i sa 7:2 izjednačio rezultat.

Međutim, bio je to samo trenutni bljesak Rusa. Garin je od rezultata 1:1 vezao pet gemova i izborio mesto među osmoricom najboljih. Tamo ga čeka duel sa pobednikom meča Beretini (Italija) – Delbonis (Argentina).