Ništa od preokreta: Đere bez glavnog žreba u Madridu

ATP 1. maj 202116:29 > 16:39 0 komentara
Laslo Đere
Giampiero Sposito/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb Masters turnira u Madridu pošto je u prvom kolu kvalifikacija od njega bolji bio Argentinac Huan Londero rezultatom 2:1.

Po setovima bilo je 6:3, 3:6, 6:2 za Argentinca, 97. igrača sveta, nakon 110 minuta tenisa.

Tenis:

Velika borba viđena je u prvom setu, a ključni momenat bio je brejk Londera u šestom gemu. Zatim je Đere u sledećem gemu imao brejk-loptu, ali je nije iskoristoi. Potom je Londero imao tri neiskorišćene set-lopte u dva gema, a iskoristio je tek četvrtu.

U drugom setu Đere je ostvario brejk u osmom gemu i materijalizovao ga je u narednom za izjednačenje – 1:1.

U trećem se srpski predstavnik držao do 2:2, ali je potom Londero zaigrao bolje i rešio meč u svoju korist.

Bio je ovo četvrti poraz u nizu za Đerea, koji je posle finala u Kaljariju, u kojem ga je pobedio Sonego, doživeo neuspehe protiv Hačanova u Monte Karlu i Mađera u Beogradu.