Pobeda Mektića i Pavića, kraj za Dodiga

Madrid 7. maj. 202117:04
Alexander Hassenstein, Getty Images

Hrvatski dubl Nikola Mektić/Mate Pavić plasirao se u polufinale mastersa u Madridu pošto su u tri seta savladali Kulofa i Kubota. Ivan Dodig stao je u četvrtfinalu.

U veoma neizvesnom četvrtfinalnom okršaju Mektić i Pavić su tek u trećem setu slomili sedme nosioce Veslija Kulofa i Lukaša Kubota. U prvom je bilo 6:3 za Hrvate, a drugi je rešen posle taj brejka, iako su Mektić i Pavić uspeli da vrate brejk kod rezultata 5:3 i uvedu set u taj brejk. Tamo su Holanđanin i Poljak ipak uzeli ono što su mogli i ranije, dobili ga 7:4 i dogurali do trećeg seta. U njemu bolji su bili Mektić i Pavić i slavili 10:7 za plasman u polufinale.

Tamo ih čekaju Žil i Vilgen, koji su bili bolji, takođe posle tri seta od još jednog Hrvata Ivana Dodiga i Polašeka. Bilo je 6:3, 3:6, 10:5, tako da će Mektić i Pavić imati priliku u subotu da osvete iskusnijeg zemljaka.