Simona Halep prebrodila Soribes Tormo

Masters 1000 30. apr 202115:58 > 18:03 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Simona Halep izborila je mesto u drugom kolu WTA turnira u Madridu. Rumunka je na startu slomila otpor domaće igračice Sare Soribes Tormo 6:0, 6:3. Meč je trajao sat i 24 minuta.

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji nekada najbolje teniserke sveta. Realizovala je Simona tri od četiri brejk prilike koje je imala. Sa druge strane protivnici nije dala nijednu šansu da joj oduzme servis pa je maksimalnim rezultatom stigla do 1:0.

Malo više borbe viđeno je u drugom setu. Simona je povela 5:1 i delovalo je da će posao brzo završiti. Tek tada se devojka iz Španije probudila. Vezala je tri gema, usput spasila i dve meč lopte. Smanjila je na 5:4, a onda je još jednim brejkom izjednačila na 5:5.

Više od toga nije mogla. Rumunka u narednom gemu koristi drugu priliku da oduzme servis protivnici, a onda bez izgubljenog poena dolazi do drugog kola takmičenja u glavnom gradu Španije. Tamo će snage odmeriti sa Ženg koja je u tri seta savladala Poljakinju Linete 6:2, 3:6, 6:1