Zidanšek uzela set prvoj teniserki sveta

Masters 1000 1. maj 202113:16 0 komentara
Ashleigh Barty
AP Photo/Bernat Armangue

Tamara Zidanšek je izgubila od Ešli Barti u drugom kolu turnira u Madridu u tri seta. Po setovima je bilo 6:4, 1:6 i 6:3.

Tamara Zidanšek je do izgubljenog servisa u prvom setu imala čak tri brejk šanse. Ipak Ešli Barti je sve te situacije rešila u svoju korist i napravila je brejk u devetom gemu za 5:4. Potom je overila oduzet servis i dobila je prvi set 6:4.

U drugom setu je Slovenka ipak pokazala da je veoma motivisan a zaovaj duel i dobila je set 6:1. Spasila je četiri brejk šanse u trećem gemu, da bi odmah potom napravila dva brejka i dobila je čitav set za 35 minuta.

U trećem setu je Barti odmah narpavila brejk i tu prednost održala do kraja. U petom gemu pri rezultatu 3:1 je Zidanšek imala dve brejk šanse koje su bile istovremeno i poslednje prilike da se povrate u duel. Ipak nije ih iskoristila i Barti je dobila meč u tri seta za dva sata.

Naredna rivalka Ešli Barti će biti bolja iz duela Laura Zigmund i Iga Švjontek.