Mektić i Pavić u finalu Rodžers kupa

Masters 1000 14. avg 202120:51 1 komentar
Nikola Mektić, Mate Pavić
Clive Brunskill/Getty Images

Prvi finalisti Rodžers kupa u konkurenciji dublova su Nikola Mektić i Mate Pavić.

Prvi nosioci na turniru Mektić i Pavić savldali su u polufinalu Kevina Kravica i Horiju Tekaua u dva seta – 7:6(7:3), 7:6(14:12).

Po jednu brejk loptu imali su i jedan i drugi dubl u prvom setu, ali brejka nije bilo, a Mektić i Pavić su bili veoma sigurni u tajbrejku i poveli su 1:0.

U drugom setu su Mektić i Pavić u dva navrata imali brejk lopte, ali uspeli su Kravic i Tekau da se odbrane i da i drugi set uvedu u tajbrejk u kome su imali četiri set lopte i spasli tri meč lopte pre nego što su na kraju slavili hrvatski teniseri rezultatom 14:12.

U finalu će Mektić i Pavić igrati protiv boljeg iz meča u kome će snage odmeriti Radživ Ram i Džo Salisburi sa jedne i Sander Žil i Džordan Viligen sa druge strane.