Krunićeva uspešna u dublu u Majamiju

Masters 1000 22. mar 201922:06 > 22:07
Alex Pantling/Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se zajedno sa Ruskinjom Aleksandrom Panovom u drugo kolo takmičenja u dublu na turniru u Majamiju.

Krunićeva i Panova su na startu takmičenja slavile protiv domaćih teniserki Loren Dejvis i Kriste Mekhejl sa 6:2, 6:2, posle jednog sata i jednog minuta igre.

U narednom kolu srpsko-rusku kombinaciju potencijalno čeka susret sa prvim nosiocima Barborom Krejčikovom i Katerinom Sinijakovom. Češke teniserke u prvom kolu igraju sa Beloruskinjom Viktorija Azarenka i Ešli Barti iz Australije.

Krunićeva i Panova su odlično ušle u meč, osvojile su prva četiri gema, a iako su im rivalke jednom oduzele servis, odmah su uzvratile novim brejkom, a zatim i rešile set. Slična situacija viđena je u drugom setu, u kojem je srpsko-ruski par sve vreme kontrolisao dešavanja na terenu, pa je zasluženo i slavio.

Srpska teniserka je prethodno takmičenje u singlu završila u prvom kolu, porazom od Špankije Sare Soribes Tormo.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 9.035.428 dolara.