Ivo Karlović nije prošao kvalifikacije u Majamiju

Masters 1000 23. mar 202118:35 0 komentara
Ivo Karlović
Brad Penner/USTA via AP

Hrvatski teniser Ivo Karlović poražen je u poslednjem krugu kvalifikacija za Masters u Majamiju jer je izgubio od domaćeg igrača Makenzija Mekdonalda 2:0, po setovima 7:6 i 6:4. Meč je trajao sat i 15 minuta.

U prvom setu su igrači savršeno čuvali servis i čak se nije desilo da u nekom gemu bude izjednačenje. U taj-brejku je Makenzi Mekdonald napravio ključnu seriju posle rezultata 2:2. Od tog momenta je Ivo dobio samo jedan poen, a Amerikanac pet.

U drugom setu je Karlović odmah izgubio servis, a Mekdonald je potom držao taj brejk prednosti sve do kraja. On je mogao da reši set rezultatom 6:3 jer je imao brejk i meč loptu ali se tada Ivo izvukao. Potom je čak Karlović stigao do prve brejk šanse u meču kada je Mekdonald servirao za meč, ali se 120. igrač sveta ipak spasio iz te situacije i dobio gem za 6:4.