Kvitova bolja od Kudermetove, Badosa zaustavila tinejdžerku

REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Petra Kvitova plasirala se među osam najboljih dama u singlu na turniru u Majamiju.

Dvostruka šampionka Vimbldona je u dva seta savladala Ruskinju Kudermetovu 7:6, 6:4, iako je i njena rivalka imala mnogo prilika.

povezane vesti

Odlično je Kvitova otvorila duel i vrlo brzo stigla do 5:2 uz brejk viška. Na 5:3 je servirala za set, ali je Ruskinja uzvratila udarac i ostala u setu. Napravila je Kudermetova seriju i još jednim oduzetim servisom na 5:5 dobila je sada ona priliku da dođe do seta viška.

Uspela je Kvitova u poslednjem trenutku da još jednom oduzme servis rivalki i onda u taj brejku iskoristila treću set loptu za 1:0.

U drugom setu sve je išlo na stranu Ruskinje. Povela je 4:0 u gemovima i činilo se da je treći set neminovan. Međutim, Kudermetova od tog rezultata ugasila. Kvitova osvaja narednih šest gemova i zakazuje duel protiv Ige Švjontek u četvrtfinalu.

Odličnu formu potvrdila je i Špankinja Badosa. Bez mnogo muke je savladala talentovanu Čehinju, 16 – godišnju Fruhvirtovu 6:2, 6:3. Rival za prolaz u polufinale biće joj Amerikanka Džesika Pegula, kojoj je Ukrajinka Kalinjina predala meč posle prvog seta, koji je Pegula dobila 6:0.

Sve mečeve i muškog i ženskog turnira možete da pratite na kanalima Sport kluba.