Majami: Ispala Brejdi, Tijafo i Izner u tri seta

Miami 27. mar. 20219:09
Dženifer Brejdi
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Tokom noći između petka i subote se desilo jedno iznenađenje na turniru u Majamiju. U ženskoj konkurenciji je vicešampionka Australijen Opena Dženifer Brejdi izgubila od Sare Soribes Tormo, dok je Sofija Kenin bila bolja od Andree Petković. U muškoj konkurenciji su Frensis Tijafo i Džon Izner prošli u tri seta.

Dženifer Brejdi posle poraza u finalu u Melburnu ne može još uvek da se snađe. Posle ispadanja u Dohi od Kontaveit i u Majamiju je stala u prvoj rundi i to u duelu protiv 58. igračice sveta Sare Soribes Tormo. Dobila je Amerikanka prvi set 6:3, a u drugom je u nizu brejkova na obe strane napravila kiks u devetom gemu, pa je Španjolka dobila taj set 6:4. U trećem se desio potpuni potom Dženifer Brejdi, koja je četiri puta izgubila servis pa je izgubila set 6:1. Naredna rivalka Soribes Tormo će biti Ribakina.

Sofija Kenin je zakazala duel sa Ons Žebur jer je za dva sata dobila Andreu Petković, po setovima 6:7, 6:1 i 6:3. Kenin je opravdala svoje četvrto mesto na svetu tek u drugom setu kog je ubedljivo dobila, da bi slično bilo i u trećem.

Što se tiče muškog turnira Frensis Tijafo je bio bolji od Danijela Evansa 2:1, po setovima 6:7, 6:3 i 6:3. Meč je trajao skoro tri sata, a u velikoj borbi Tijafo je slavio zahvaljujući brejkovima u ključnim trenucima drugog i trećeg seta, tačnije u poslednjim gemovima.

I Džon Izner je morao da pravi preokret protiv Mekenzija Mekdonalda, ali je meč trajao kraće, tek sat i 47 minuta. Mekdonald je dobio prvi set za samo 26 minuta 6:2, a onda je Izner bolje servirao i dobio drugi set 6:3. U poslednjem je Izner iskoristio jedinu brejk šansu koja se ukazala bilo kom od tenisera i dobio je zato set 7:5.