Medvedev prvi put u 1/4 finalu, Raonić ispao

Miami 31. mar. 20210:47
Danil Medvedev Majami 2021
Mark Brown/Getty Images

Ruski teniser Danil Medvedev prvi put u plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Majamiju.

Prvi nosilac je za sat i 30 minuta pobedio domaćeg predstavnika Frensisa Tijafoa 6:4, 6:3.

Povezane vesti

Drugi igrač sveta će se u borbi za mesto u polufinalu sastati sa Robertom Bautistom Agutom, koji je ranije u utorak eliminisao Džona Iznera 6:3, 4:6, 7:6 (7).

Medvedev je realizovao tri od četiri brejk prilike protiv 58. igrača sveta. Jedini brejk u prvom setu viđen je u poslednjem gemu, a u drugom je Tijafo prvi oduzeo servis protivniku za 2:1, ali je Rus već u sledećem gemu uzvratio.

Novi brejk viđen je u osmom gemu za 5:3 i povratka za Amerikanca više nije bilo.

Kanađanin Miloš Raonić nije mogao dalje od četvrtog kola jer je posle dva časa i 21 minuta poražen od Huberta Hurkača 4:6, 6:3, 7:6 (4).

Poljak, trenutno 37. teniser na ATP listi, iskoristio je samo jednu od 11 brejk lopti, dok je Raonić imao polovičan učinak – 1/2. Ipak, u taj-brejku odlučujućeg seta Hurkač je dominirao, došao je do velikih 6:1 i potom iskoristio četvrtu meč loptu.

U četvrtfinalu čeka ga Lorenco Sonego ili drugi nosilac Stefanos Cicipas.

Nagradni fond turnira u Majamiju je 3.343.785 dolara, a mečeve gledajte na kanalima Sport Kluba.