Masters 1000 25. mar 20238:54 0 komentara
Arina Sabaljenka
Photo by Tom Pennington/Getty Images

Dva duela su u Majamiju u ženskoj konkurenciji odigrana u noći između petka i subote. Radovale su se Sabalenka i Freč.

Arina Sabalenka je pobedila Šelbi Rodžers u dva seta – 6:4, 6:3. Bilo joj je potrebno svega sat i 17 minuta igre.

Sabalenka je već u drugom gemu došla do brejka, ali je prvi set na kraju ušao u zanimljivu završnicu. Imala je Sabalenka šansu da brejkom zavrpi set, ali je Rodžers uspela da osvoji svoj gem i da u narednom, kada je Beloruskinja servirala za pobedu vrati brejk. Međutim, u narednom je sama pretrpela novi i time je prvi deo meča bio zaključen.

U drugom setu je Rodžers odmah napravila brejk, povela je 2:0 i držala se do šestog gema. Sabalenka je samo ubacila u novu brzinu u nanizala pet osvojenih gemova uz dva brejka i drugu meč loptu pretvorila u novu pobedu.

U trećem kolu Sabalenka igra protiv Bouzkove.

Magdalena Freč je nakon tri seta i preokreta savladala Eriku Andreevu – 4:6, 6:1, 6:1.