Rutina: Cicipas preko Džumhura do trećeg kola Majamija

Miami 27. mar. 202118:50 > 18:53
REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treću rundu Mastersa u Majamiju pobedom nad bosanskohercegovačkim igračem Damirom Džumhurom u dva seta.

Peti reket sveta na rutinski način je opravdao ulogu favorita protiv 126. na listi i slavio sa 6:1, 6:4 za 69 minuta, ne dozvolivši protivniku nijednu brejk priliku.

Od starta je Cicipas nametnuo ritam koji Džumhur nije mogao da isprati. Sjajni Grk je dobio uvodna četiri gema i zatim bez problema priveo prvi set kraju.

U drugom je Džumhur pružio nešto veći otpor, ali je prepušteni servis Cicipasu u trećem gemu presudio, pošto Damir do kraja nije uspeo da dođe ni do brejk šanse.

Protivnik 22-godišnjeg Atinjanina u trećoj rundi biće bolji iz duela Kei Nišikori – Aljaž Bedene.