Masters 1000 25. mar 20238:38 0 komentara
Taro Danijel
Tim Nwachukwu/Getty Images

Igralo se u Majamiju i u toku noći između petka i subote, a Taro Danijel priredio je iznenađenje i izbacio Aleksandra Zvereva.

Teniser iz Japana, 97. na ATP listi savladao je 15. igrača sveta, a 13. nosioca u Majamiju za samo 73 minuta igre. Taro Danijel je slavio rezultatom 6:0, 6:4.

Dominirao je Japanac u prvom setu, napravio je tri brejka, odoleo u svoja dva duga gema i treću set loptu pretvorio u 1:0 ne dozvolivši Zverevu nijednu priliku za brejk. U drugom setu mu je bio potreban samo jedan brejk, a napravio ga je u petom gemu koji je osvojio bez izgubljenog poena.

Taro će u trećem kolu igrati protiv Emila Rusuvorija.

Sedmi favorit drugog mastersa sezone, Holger Rune u dva seta je pobedio Martona Fučoviča – 6:3, 7:5 za sat i 20 minuta igre, a lako je posao završio i treći nosilac Kasper Rud koji je rezultatom 6:2, 6:3 za sat i 25 minuta na terenu pobedio Ilju Ivašku.