Senzacija na startu – fantastični Fokina eliminisao Đokovića

Masters 1000 12. apr 202218:17 > 19:10 85 komentara
Novak Đoković
Julian Finney / Staff

Španski teniser Alehandro Davidovič-Fokina izbacio je Novaka Đokovića u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu. Neverovatnom igrom je 45. teniser sveta slomio Novakov otpor u tri seta - 6:3, 6:7, 6:1.

Velika borba prvog i 45. tenisera sveta u Monte Karlu trajala je skoro tri časa. Neverovatnom upornošću Fokina je uspeo da eliminiše srpskog tenisera, a već u prvom setu je pokazao Novaku da neće imati nimalo lak posao.

Dva rana brejka i vođstvo 4:1 nagovestili su da je pred Đokovićem, koji nije igrao mesec i po dana, veliki posao.

Uspeo je Novak da vrati jedan brejk u prvom setu, ali je Fokina u poslednjem gemu stavio tačku na prvi deo igre.

Drugi set bio je festival brejkova. Bilo ih je ukupno šest, od toga tri Novakova uzastopna, ali srpski teniser je uspeo da naplati to u taj-brejku. Poveo je Fokina 2-0, Novak smanjio na 3-2, ali je Fokina ponovo uzvratio mini-brejk za 4-2. Ipak, iskustvo je bilo na Novakovoj strani, uspeo je sa dva mini-brejka do kraja da odvede duel u treći set.

Odlučujući deo igre u potpunosti je pripao Fokini. Koristio je Novakove greške i servis koji ga nije služio i dopustio je najboljem igraču sveta da osvoji samo jedan gem, iskoristivši na kraju drugu meč loptu.

Sjajni Španac u narednom kolu igra protiv pobednika duela Gofan-Evans, a sve mečeve iz Monte Karla možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.

Masters u Monte Karlu možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)

TOK MEČA mogli ste da pratite na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba:

Uspeo je Novak da sačuva servis na početku meča, ali je bilo problema u igri prvog tenisera sveta. Spasio je dve brejk lopte i stigao do 1:0.

Uspeo je i Davidovič-Fokina sa druge strane bez problema da sačuva servis, uz 40-0 je stigao do izjednačenja.

Već u trećem gemu je Fokina stigao do brejka, ponovo je imao dve brejk lopte i iskoristio je prvu. Potvrdio je Fokina prednost uz 40-15 u narednom gemu.

Nastavio je Fokina u odličnom ritmu, koristio lošu igru i greške Novaka i novim brejkom stigao do ubedljivih 4:1.

Probudio se Novak u nastavku, imao 40:15 i iskoristio prvu brejk loptu za 4:2.

Potvrdio je prvi teniser sveta brejk i nakon 34 minuta igre uspeo da priđe na 4:3.

Španski teniser je uz male probleme uspeo da odbrani svoj servis i sa 40:30 stigne do 5:3 i zadrži brejk prednosti.

I po treći put u prvom setu je uspeo Fokina da oduzme servis Novaku, iskoristio je svoju prvu set loptu na 40:30 i osvojio prvi set.

Na startu drugog seta je Novak mogao do brejka. Imao je brejk loptu na 40:30, ali se Fokina odbranio.

Nastavio je Novak da pravi greške i u nastavku, a Fokina je sve naplatio. Stigao je do brejk lopte, nakon što je Novak imao 40:15 u drugom gemu drugog seta. Španac je i iskoristio svoju prvu šansu da oduzme servis Đokoviću u drugom setu i poveo 2:0.

Dve brejk lopte imao je srpski igrač već u narednom gemu, ali je Alehandro Davidovič Fokina uspeo da ih spasi. Izborio je Novak i treću, ali se 45. teniser sveta ponovo odbranio. Napravio je prednost Fokina u nastavku u najdužem gemu u dosadašnjem toku meča, ali je u tom trenutku Novak stizao svaku loptu i uspeo da izjednači 40:40.

Ipak, ni četvrtu, ni petu brejk loptu Novak nije iskoristio. Sve što je preživeo u tom gemu Fokina je i naplatio i iskoristio svoju prvu brejk loptu za velikih 3:0 u drugom setu.

Nakon najdužeg gema na ovom meču, Novaku je bilo potrebno nešto više od jednog minuta da smanji na 3:1.

Uspeo je najbolji teniser sveta da ostane miran uprkos propuštenim prilikama i u narednom gemu iskoristi svoju prvu brejk loptu za 3:2.

Nije to uzdrmalo Fokinu, stigao je do brejk lopte već u narednom gemu, ali ju je Novak spasao. Ipak, nastavio je Đokovi seriju grešaka, Fokina stigao do nove brejk lopte u šestom gemu drugog seta i ovog puta ju je iskoristio za vođstvo 4:2.

Treći brejk u nizu i četvrti u ovom setu – uspeo je Novak Đoković da odgovori još jednom upornom Špancu i smanji na 4:3.

Potvrdio je brejk Đoković i to sa „nulom“ i prvim asom na meču – 4:4.

Treći brejk Novaka Đokovića u drugom setu bio je dovoljan za preokret – 5:4, a do novog brejka stigao je dominatno 40:0.

Nije se predavao Fokina i nije dozvolio Novaku da se opusti, napravio je šesti brejk u setu i izjednačio na 5:5.

Potvrdio je brejk Španac i stigao do 6:5, pa Novak servira za ostanak u meču.

Useo je Đoković da izjednači i odvede drugi set u taj-brejk.

Neverovatan taj-brejk gledala je publika u Monte Karlu. Fantastično je igrao Fokina, ali je imao pad koncentracije, naročito na servisu. Dva puta je oduzeo servis Novaku u taj-brejku, ali je Đoković pokazao još jednom od čega je satkan i napravio mini-brejk za 7:5 i ostanak u meču.

Odlučujući set bolje je otvorio Fokina i odmah napravio brejk.

Igrao je Fokina i dalje kao u transu i potvrdio brejk, zatim imao tri brejk lopte u narednom gemu, ali je Novak uspeo da se odbrani i smanji na 2:1.

Imao je Novak brejk loptu, ali se Fokina odbranio još jednom i uspeo da održi brejk prednosti – 3:1.

U petom gemu odlučujućeg seta Fokina stiže do velikih 4:1 nakon što je iskoristio drugu brejk loptu, a potom greškama Đokovića dolazi do trijumfa.