Čilić ispao, Rune namučio Ruda, Gofan se budi

Monte Carlo 13. apr 202216:52 > 16:52
Tejlor Fric
Julian Finney/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić poražen je u drugom kolu mastersa u Monte Karlu. Od Čilića je u tri seta bolji bio Tejlor Fric, koji je posle dva sata i 16 minuta slavio rezultatom 6:3, 4:6, 6:4.

Meč je za Čilića počeo na najbolji mogući način, odmah je osvojio poen na servis rivala, ali je Fric uzvratio istom merom u četvrtom gemu i vratio se u igru. Do novog brejka Fric je došao u osmom gemu da bi u narednom spasao tri brejk lopte, potvrdio brejk i time osvojio prvi set.

Bez brejka se u drugom setu igralo sve do desetig gema iako je Čilić imao jednu brejk priliku u osmom gemu koji je bio i najduži u setu. Čilić je na najbolji mogući način iskoristio pad u Fricovoj igri i došao do brejka i uveo meč u treći set.

Uspeo je Čilić da odoli i spase dve brejk lopte u trećem gemu, ali Fric je kako je treći set odmicao igrao sve bolje i ponovo je došao do brejk prilika, pa i brejka u sedmom gemu nakon čega je praktično rutinski priveo meč kraju.

U osmini finala Fric će igrati protiv Sebastijana Korde, koji je priredio u sredu veliko iznenađenje i pobedio Karlosa Alkaraza.

Kasper Rud
Photo by Julian Finney/Getty Images

Četvrti nosilac Kasper Rud imao je težak posao, ali je savladao Danca Holgera Runea sa 7:6 (7-5), 7:5. Rune je osvojio čelendžer u San Remu, dobio još tri meča u Monaku, a sada je u prvom set propustio dve brejk lopte i ispustio vođstvo od 5-3 u taj brejku.

Nije se demoralisao Rune, trenutno 79. teniser sveta, borio se kao lav i u drugom setu koji je bio suprotnost prvom, jer je viđeno čak sedam brejkova. Na kraju, Rud osvaja poslednja dva gema i stiže do trijumfa.

U trećoj rundi Norvežanina čeka Grigor Dimitrov, koji je još u utorak dobio Dušana Lajovića.

David Gofan, koji je u Marakešu osvojio šestu titulu u karijeri, sada je pobedio prošlogodišnjeg polufinalistu Dana Evansa sa 7:6 (7-3), 6:2, i zakazao je okršaj sa Đokovićevim „dželatom“ Alehandrom Davidovičem Fokinom.

Učešće na turniru završio je sedmi nosilac Kameron Nori, od koga je bolji bio nekadašnji finalista u Kneževini Albert Ramos sa 6:4, 2:6, 6:4. Sada ga čeka Hubert Hurkač, koji je pobedio Pedra Martineza sa 6:3, 4:6, 6:4.