Nadal ekspres, Rubljov je sledeći

Masters 1000 15. apr 202120:00 > 20:07 8 komentara
Rafael Nadal
Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Rafael Nadal superiorno se plasirao u četvrtfinale mastersa u Monte Karlu, pošto je deklasirao Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 6:1, 6:1.

Bio je to peti okršaj njih dvojice, a Dimitrov je zasad uzeo samo jedan set. Tome sada nije bio ni blizu i Rafa je za svega 55 minuta završio posao, posle takođe dominantnog izdanja u prvom duelu sa Delbonisom.

„Mnogo se mučim sa zubom prethodnih četiri-pet dana. Imam veliku infekciju, nisam mogao dobro ni da spavam ni da jedem. Moram sad to da rešim“, objasnio je Dimitrov uzroke jako loše igre.

Nadal, koji je Kneževini čak 11 puta osvajao titule, za plasman u polufinale boriće se sa Andrejom Rubljovim. Osmi igrač sveta prvi put u karijeri plasirao se u treće kolo turnira u Kneževini nakon što je u tri seta bio bolji od Španca Roberta Bautiste-Aguta 7:6 (2), 5:7, 6:3 za dva časa i 45 minuta.

Interesantno je da su obojica igrača napravila po šest brejkova, s tim što je Rus u odlučujućem setu dva puta oduzeo servis rivalu. Ključan je bio brejk kod rezultata 3:2.

Ranije u toku dana, Novak Đoković ispao je od Dana Evansa, Filip Krajinović od Fabija Fonjinija, dok je Stefanos Cicipas pobedio Kristijana Garina.