Trijumfalni povratak: Đoković predobar za Sinera

Masters 1000 14. apr 202112:15 > 14:35 28 komentara
Eric Gaillard, Reuters

Novak Đoković se vratio na teren i pobedio! Najbolji teniser sveta plasirao se u osminu finala mastersa u Monte Karlu, pošto je u drugom kolu savladao Janika Sinera 6:4, 6:2.

Bio je to prvi meč Đokovića još od osvajanja titule na Australijan openu. Srbin sada ima skor 10-0 ove sezone.

Teškog rivala imao je na početku turnira u Monte Karlu – Siner je nedavno igrao finale mastersa u Majamiju, ali je uspeo Đoković da slomi otpor mladog rivala i dođe do pobede posle sat i 35 minuta igre.

Velika borba vodila se od početka, trebalo je obojici vremena da uhvate ritam. Agresivniji je bio na startu Siner, trudio se da kontroliše situaciju u razmenama, pa je u trećem gemu napravio brejk. Ipak, ekspresno je odgovorio Đoković. Fantastičnom odbranom, lobom iz čučnja, Novak je odmah nadoknadio izgubljeno.

Podigao je nivo igre u nastavku najbolji igrač sveta, pa je ponovo oduzeo servis protivniku i poveo 5:2. Ipak, kada je servirao za set, dozvolio je rivalu da se vrati. Iskoristio je Siner svoje šanse, pa je prišao na 5:4. Fantastičan je bio Novak u narednom gemu, pa je uz brejk došao do seta.

U drugom setu ključan je bio četvrti gem, kada je Đoković oduzeo servis protivniku. Imao je malu krizu Srbin u završnici seta, nije ga služio servis u sedmom gemu, pa se suočio sa brejk loptom. Ipak, ostao je miran, odigrao najbolje kad je najviše trebalo i poveo je sa 5:2. Onda je brejkom završio meč.

Rival u osmini finala biće mu pobednik duela Hurkač – Evans.

Tok meča mogli ste da pratiti na našem sajtu.

Meč je počeo Đokovićevim servisima. Po grešku su napravili i jedan i drugi na samom startu. Nervozniji je bio Janik, kontrolisao je situaciju Novak, pa je osvojio prvi gem bez problema.

Dugo je trajao naredni gem. Poveo je Italijan 40:15, ali je potom napravio dve greške. Servis vinerom je Siner došao do prednosti, ali je Đoković posle nadmudrivanja na mrežu izborio novo izjednačenje. Ipak, igrao je defanzivno Novak, pa je 19-godišnjak posle trećeg izjednačenja došao do gema.

Srbin je poveo 30:0 u svom servis gemu, ali je onda Janik vezao tri poena. Prvu brejk loptu na meču Srbin je spasao servis vinerom. Usledila je razmena, koja je završena greškom Đokovića, pa je Italijan imao novu brejk šansu. Loše je odigrao volej Novak, pa je uz brejk 22. teniser poveo 2:1.

Bez pravog ritma igralo se i u nastavku. Grešio je Siner, pa je Novak brzo došao do prilike da vrati brejk. Improvizovao je Srbin na 40:15, vratio jednu loptu iz čučnja, te ekspresno izjednačio na 2:2.

Evidentno je bilo da Novak podiže nivo igre. Iako je Siner imao 0:30, srpski teniser je kontrolisao situaciju u nastavku. Grešio je Janik, pa je Đoković poveo 3:2.

Agresivnije je igrao Novak u nastavku, pa je stigao do 0:30. Dobro je potom lobovao za novu brejk loptu. Iako je Siner izjednačio odličnim forhend vinerom, najbolji teniser sveta je ponovo došao do brejk lopte. Iskoristio je Đoković novu šansu i poveo 4:2.

Potvrdio je brejk Novak. Servis vinerom je došao do 40:30, a onda je ponovo nestrpljiv bio Siner, koji je poslao lopticu u aut.

Dugo je trajao naredni gem, viđena su četiri izjednačenja, ali Đoković nije imao priliku da napravi brejk. Posle dugo vremena, Siner je osvojio gem i smanjio na 5:3.

Imao je Novak 30:0 u narednom gemu, ali je Janik izjednačio na 30:30. ‘Uspavao’ se Srbin, pa je Italijan dođao do brejk šanse. Loše je skratio loptu Đoković, pa je Siner bez problema iskoristio priliku, oduzo servis prvom teniseru sveta i prišao na 5:4.

Agresivno je igrao Novak u narednom gemu, pa je došao do prve set lopte na 40:30. Izjednačio je Siner, ali nije odustajao Srbin. Fantastično je odigrao u završnici, te došao do seta – 6:4.

Dobro je Novak počeo drugi set, pa je bez problema dobio uvodni gem.

Morao je nešto više da se pomuči Siner, ali je stigao doizjednačenja u gemovima.

Još jednom Srbin bio siguran kada je servisao, pa je poveo 2:1.

Iako je Siner poveo 30:0 u narednom gemu, stigao je Đoković do brejk lopte. Ipak, kik servisom je Janik iznenadio Novaka i izjednačio. Ipak, Srbin je bio odličan u poenima, pa je došao do nove šanse za brejk. Posle duge razmene, italijanski teniser je izbacio lopticu izvan osnovne linije i Đoković je poveo 3:1.

Dugo je trajao naredni servis gem prvog reketa sveta, ali je Đoković potvrdio brejk i poveo 4:1.

Ekspresno je potom stigao Siner do 4:2, pošto nije izgubio nijedan poen.

Usledila je velika borba, imao je Siner i brejk loptu. Nije služio Srbina servis, ali je uspeo da dođe do gema i 5:2.

Želeo je domah da završi posao Novak, pa je stigao do prve meč lopte. Izvukao se na kratko Janik, ali je potom odservirao duplu servis grešku za kraj meča.