Pavić i Mektić preokretom do finala

Nikola Mektić i Mate Pavić
Getty Images/Jack Thomas

Hrvatski dubl Mate Pavić i Nikola Mektić plasirali su se u finale Mastersa u Monte Karlu. Oni su u polufinalu savladali špansko-argentinsku kombinaciju Marsela Granoljersa Pujola i Horasija Sebaljosa sa 2:1.

Meč je trajao jedan čas i 34 minuta, a rezultat po setovima bio je 3:6, 7:5, 10:4.

Argentinac i Španac su stigli do prvog brejka u četvrtom gemu, poveli sa 4:1 i do kraja prvog seta lako održavali prednost.

I u drugom setu su oduzeli servis rivalima iz Hrvatske, ali su Mektić i Pavić uspeli da uzvrate, a zatim i još jednom naprave brejk za 7:5 u drugom setu.

Odlučujući deo igre obeležila je bolja igra Hrvata, koji su počeli sa 5:0, napravili su još jedan brejk za 6:1, zatim dopustili Sebaljosu i Granoljersu da naprave jedan brejk, ali su lako priveli duel kraju i sa 10:4 završili treći set.

Hrvatski dubl će se za titulu u Monte Karlu boriti protiv pobednika duela Kabal/Farah – Evans/Skupski.

Mečeve iz Monte Karla pratite na Sport Klubu.