Stefanos „borba je način života“ Cicipas u četvrtfinalu

Masters 1000 15. apr 202113:08 0 komentara
Stefanos Cicipas
Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Monte Karlu, pošto je savladao Kristijana Garina iz Čilea sa 6:3, 6:4.

Nije bio lak okršaj za četvrtog nosioca, pošto je Garin šljakaš. U prvom setu presudan je bio osmi gem, u kojem smo videli čak sedam izjednačenja. Propustio je Čileanac šest gem lopti, da bi Grk realizovao drugu brejk šansu i poveo sa 5:3.

To je loše uticalo na Garina, koji gubi i narednih sedam poena, pa Cicipas brzo pravi brejk na startu drugog seta. Nije išlo glatko, na 4:3 Garin posle odličnog napada forhendom vraća brejk. Iako je Garin imao gem loptu za 5:4, Cicipas uzvraća brejkom i ubrzo završava meč za 100 minuta igre. Potom je na kameri napisao da je borba način života.

Cicipas je imao 27 vinera i 21 grešku, a Garinov odnos bio je 21/24.

„Težak zadatak, namučio me je. Delovalo je da u finišu drugog seta ne ide na moju stranu, ali onda sam preuzeo kontrolu. Borio sam se, stvorio sam mnogo prilika forhendom i servis je bio dobar“, kaže Grk.

U četvrtfinalu će se Grk sastati sa Alehandrom Davidovičem Fokinom (21) iz Španije, koji je bio bolji od Luke Puja sa 6:2, 7:6 (7-2). U 12. gemu drugog seta Davidovič Fokina spasao je dve set lopte i onda bio znatno bolji u taj brejku.