Velika borba protiv „laki luzera“, ali Đere je u drugom kolu

Masters 1000 12. apr 202214:39 > 15:00 1 komentar
Laslo Đere
REUTERS/Morgan Sette

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo masters turnira koji se igra u Monte Karlu – 26-godišnjak iz Sente je u utorak pobedio „srećnog gubitnika“ Maksima Kresija iz SAD rezultatom 2-1 posle velike borbe.

Događanja iz Monte Karla pratite tokom celog dana u direktnom prenosu na Sport klubu 1.

Po setovima bilo je 6:4, 6:7 (7), 6:2 za Đerea nakon više od 140 minuta tenisa u Kneževini. Naredni protivnik 62. teniseru sveta biće Italijan Lorenco Sonego, koji je u prvom kolu pobedio Ilju Ivašku iz Belorusije.

ATP Monte Karlo:

Đere je drugi srpski teniser koji se našao u drugom kolu prestižnog turnira u Monaku – u ponedeljak je u srpskom duelu Dušan Lajović pobedio Filipa Krajinovića. Nešto kasnije u utorak plasman u drugo kolo ima priliku da obezbedi i treći predstavnik Srbije – najbolji teniser planete Novak Đoković.

Ključni trenutak prvog seta viđen je u sedmom gemu, u kojem Đere pravi brejk, a potom ga i potvrđuje. U desetom gemu koristi drugu set-loptu i vodi sa 1-0. Laciju je bila potrebna samo jedna brejk-lopta u čitaovm setu da bi došao do ovog vođstva.

Drugi set donosi znatno uzbudljivji i neizvesniji tenis – u drugom brejku Đere gubi servis, ali odmah pravi ribrejk i dolazi do izjednačenja 2:2 uz dosta muke (spasao je tri brejk-lopte). Niko ne gubi servis do taj-brejka, a u njemu Đere ima problema i uspeva da „preživi“ tri set-lopte, pre nego što gubi odlučujući gem sa 9:7.

Ipak, u trećem setu bilo je jasno da je Đereu ostalo više energije od Amerikanca – pri vođstvu 3:2 pravi brejk, a zatim i u šestom gemu dolazi do brejk-prilika. Koristi drugu, koja je ujedno bila i druga meč-lotpa i obezbeđuje plasman u drugu rundu.

Đere nagoveštava da je u dobroj formi na početku sezone na šljaci – u Marakešu je igrao polufinale, gde ga je pobedio Molčan, ali Sonego će biti pravi ispit za predstavnika Srbije.

Turnir u Monte Karlu igra se na otvorenom na šljaci, a nagradni fond ove godine biće 5,8 miliona evra. Turnir se, uz kraće pauze, održava od 1897. godine, a Rafael Nadal ga je osvajao rekordnih 11 puta. Novak Đoković ga je osvojio 2013. i 2015. godine. Finale je igrao Dušan Lajović – 2019. godine u borbi za trofej ga je porazio Fabio Fonjini.

Aktuelni šampion je Grk Stefanos Cicipas, koji je 2021. godine u finalu bio bolji od Andreja Rubljova.

Masters u Monte Karlu možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)