Ne staje – Davidovič Fokina u finalu Monte Karla!

Masters 1000 16. apr 202216:32 > 16:40 3 komentara
Alehandro Davidovič Fokina
Julian Finney/Getty Images

Španac Alehandro Davidovič Fokina prvi je finalista Mastersa serije 1000 u Monte Karlu.

Dvadesettrogodišnji teniser, trenutno 46. na svetu, u polufinalu turnira u Kneževini pobedio je Grigora Dimitrova 6:4, 6:7 (2) i 6:3 za dva časa i 42 minuta igre.

Povezane vesti

Davidovič Fokina će prvi put u karijeri igrati za trofej, a rival će mu biti branilac titule Stefanos Cicipas ili Aleksander Zverev.

Mladi Španac je u trećem gemu prvog seta iskoristio jedinu brejk šansu u tom delu meča, a sigurnim servisom Bugarinu nije dozvolio da mu pripreti.

Dimitrov je u drugom setu brzo došao do brejka za 2:0, međutim, Davidovič Fokina je ekspresno uzvratio i dva puta uzastopno je oduzeo servis protivniku i u tim trenucima činilo se da Bugarin nema šanse da se vrati. Španac je kod rezultata 5:4 servirao za plasman u finale, ali Dimitrov je iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte i i izjednačio.

Bugarin, trenutno 29. na ATP listi, u taj-brejku je bio mnogo sigurniji i lako je rezultatom 7:2 došao do izjednačenja na 1-1.

I odlučujući set počeo je mnogo boljom igrom Dimitrova, koji je napravio brejk u prvom gemu, a u trećem je imao još četiri šanse da ponovo oduzme servis rivalu i povede sa 3:0. Već u sledećem gemu Davidovič Fokina je uspeo da se vrati brejkom i to je bio uvod u seriju od četiri uzastopno osvojena gema za velikih 5:2. Ubrzo je Španac iskoristio drugu meč loptu za najveći uspeh u karijeri.

Finale iz Monte Karla gledajte u nedelju na Sport Klubu.