Novak preokretom do polufinala Pariza!

Paris 2. nov 201818:58 > 21:54
Justin Setterfield, Getty Images Sport

Srpski teniser Novak Đoković pobedom protiv Hrvata Marina Čilića 4:6, 6:2, 6:3 plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu. U borbi za mesto u finalu sastaće se sa Rodžerom Federerom ili Keijem Nišikorijem.

Srbin je 16. put u karijeri savladao Čilića posle dva časa i 9 minuta iako nije briljirao. Novak u međusobnim duelima sada vodi sa 16-2, a večerašnjim trijumfom revanširao mu se za četvrtfinalni poraz u Parizu 2016.

Đoković je četiri puta osvajao titulu u francuskoj prestonici, a od ponedelja će ponovo biti svetski broj jedan.

Čiliću je jedan brejk u prvom setu bio dovoljan da povede sa 1:0, ali Đoković nije psihološki pao i u drugom setu je odigrao mnogo bolje. Uz dva brejka izjednačio je na 1:1, a u finišu ovog dela meča, kod vođstva 5:2, prodrao se i svom timu poručio: „Šumeće tablete“.

Hrvat je prvi došao do brejka u odlučujućem setu, poveo je sa 2:1, ali je Đoković već u sledećem uzvratio istom merom i najavio konačan trijumf.

Kod rezultata 5:3 srpski igrač je još jednom oduzeo servis protivniku i potom na svoj servis bez izgubljenog poena završio četvrtfinalni duel.

U drugom polufinalno meču sastaće se Dominik Tim i Karen Hačanov.

Meč iz Pariza mogli ste da pratite i na portalu Sport kluba.

Tok meča:

Oba tenisera prilično su sigurno dobila svoja dva servis-gema, a prvu brejk loptu u petom gemu imao je hrvatski teniser.

Đoković je uz dosta sreće i uz pomoć mreže uspeo da spasi svoj servis i povede sa 3:2.

Ipak, u devetom gemu Čilić je uspeo da iskoristi novu šansu i oduzme servis Srbinu za 5:4. Čilić je servirao i bez izgubljenog poena došao do 6:4.

Hrvat je tako prekinuo neverovatan niz Đokovića od 30 uzastopno osvojenih setova. Novak je poslednji set izgubio 31. avgusta od Tenisa Sandgrena. Srbin je vezao 12 mečeva sa maksimalnim rezultatom.

U drugom gemu drugog seta Đoković je imao prvu brejk loptu u ovom delu meča, ali je nije iskoristio. Ipak, na sledeći servis Čilića, posle sat i 11 minuta, Srbin je uspeo da oduzme servis rivalu za 3:1.

Novak je na sledeći Čilićev servis imao dve vezane brejk lopte, ali je osmi igrač sveta uspeo da se izvuče – 4:2.

Đoković u sledećem gemu nije bio najsigurniji, ali je poveo sa 5:2. Odmah posle osvojenog gema razdrao se i svom timu poručio: „Šumeće tablete!“.

Novak je izjednačio u setovima na 1:1. U svakom gemu drugog seta Đoković je imao brejk lopte, a oduzeo se servis Čiliću u četvrtom i osmom.

U trećem gemu odlučujućeg seta Čilić je oduzeo servis Đokoviću za 2:1, a cenu je platio reket.

Već u sledećem gemu Novak je vratio istom merom i izjednačio na 2:2.

Kod rezultata 3:3 Čilić nije iskoristio brejk loptu, a Đoković je brejkom za 5:3 došao na korak do pobede.

Novak je servirao i posle dva sata i 9 minuta obezbedio mesto u polufinalu, a rival će mu biti Federer ili Nišikori.