Kraj nestvarne serije Danila Medvedeva!

Masters 1000 29. okt 201921:36 > 23:13
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Četvrti teniser sveta Danil Medvedev izgubio je u drugom kolu Mastersa u Parizu od domaćeg tenisera Žeremija Šardija sa 4:6, 6:2, 6:4.

Počev od turnira u Vašingtonu, ruski teniser igrao je u šest uzastopnih finala i osvojio dva Mastersa (Sinsinati i Šangaj). Posle US opena je slavio i u Sankt Peterburgu, a do drugog seta duela sa Šardijem dobio je 19 uzastopnih setova.

Delovalo je da će sve biti kako treba i u duelu sa nepredvidljivim Šardijem jer je Medvedev poveo, ali je Francuz uzvratio u drugom setu kada je nivo igre Rusa osetno pao.

Tada se Medvedev dozvao pameti, zaigrao bolje, ali pravo je čudo kako nije iskoristio brojne šanse u ranoj fazi trećeg seta – prvo je propustio 0-40 u drugom gemu, zatim 15-40 i još dve brejk lopte u četvrtom gemu, a onda i još jednu brejk šansu u šestom gemu.

Svoje šanse nije iskoristio, a onda je došao red na Šardija, koji je u tim trenucima igrao strpljivije nego inače, ali je i napadao kada je bilo potrebno.

Napravio je brejk Francuz 4:3, potom je na 5:4 propustio meč loptu i zatim spasao brejk loptu pre nego što je na drugoj meč lopti Medvedev poslao predugu loptu za kraj posle 127 minuta igre.

Šardija će u trećoj rundi igrati sa boljim iz okršaja Kristijana Garina i Džona Iznera.

Žil Simon zbog povrede prepona je posle samo četiri gema predao meč Denisu Šapovalovu, kojeg sada čeka Fonjini, Grigor Dimitrov bio je bolji od Igoa Imbera sa 4:6, 6:1, 6:2 i obezbedio je sudar drugog kola sa Gofanom, dok Radu Albot ide u treće kolo posle trijumfa nad Andreasom Sepijem 7:6 (7-5), 7:6 (8-6). Fric je u tri seta savladao Tijafoa, a Edmund je u dva bio bolji od Berankisa.

Nemac Aleksander Zverev je za samo 55 minuta pobedio Fernanda Verdaska 6:1, 6:3 i zakazao duel sa boljim iz duela Denis Šapovalov – Fabio Fonjini.