Đoković posle štucanja rutinski do osmine finala Pariza

Masters 1000 30. okt 201917:29 > 19:25
Koji Watanabe/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u drugom kolu Mastersa u Parizu savladao je 'laki luzera' Korentana Mutea u dva seta 7:6, 6:4

Koji Watanabe, Getty Images Sport

Da neće lako da položi oružje jedno od najprijatnijih iznenađenja turnira pokazao je u prvom setu. U sedmom gemu je uspeo da dođe do brejka i potom je i servirao za meč. Prethodno je uzeo gem u kojem je spasao dve vezane brejk lopte, ali prvi teniser sveta je, ko zna koji put u karijeri, ponovo našao način da „ukrade“ set. Prvo je brejkom izjednačio na 5:5, a onda je ubedljivo dobio taj brejk 7:2.

U drugom setu sve je bilo lakše. Brejk je napravio već u trećem gemu i od tada ga je držao do samog kraja.

Đoković će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Kajlom Edmundom, koji je dobio u dva seta Dijega Švarcmana.

Tok meča:

Srbin je odlično počeo i u prvom gemu na svoj servis rivalu je prepustio samo jedan poen. Imao je Nole 0:30 u drugom gemu, ali je mladi Francuz uspeo da se vrati i izjednači rezultat na 1:1.

Novak je ponovo an svoj servis protivniku prepustio jedan poena (2:1), ali Mute se dobro drži, ne paniči i koristi Đokovićev sporiji početak meča – 2:2.

Novak je siguran i na treći servis gem – 3:2. Prvi teniser sveta ne blista… I dalje nema brejka, Mute izjednačuje na 3:3, a publika u Bersiju skandira njegovo ime.

Levoruki Francuz je prvi došao do brejk prilike, ne jedne već tri vezane u sedmom gemu prvog seta. Novak je spasao dve, ali ne i treću. Mute je oduzeo servis Srbinu i vodi sa 4:3.

Srbin je u sledećem gemu imao dve vezane šanse da ekspresno vrati brejk, ali je Mute osvojio tri uzastopna poena i došao do prednosti. Đoković ubrzo nije iskoritio treću, ni četvrtu brejk loptu, potom je Francuz imao dve gem lopte… i poveo je sa 5:3.

Mute koristi Novakovu apatiju, imao je dve set lopte na servis Đokovića, ali je Nole uspeo da ostane u setu i smanji na 5:4.

Konačno brejk Đokovića za 5:5. U najvažnijem momentu prvog seta. Nole je osvojoio treći uzastopni gem i Mute u sledećem servira za ostanak u prvom setu.

Odluka u prvom setu će pasti u taj brejku – 6:6. Đoković je poveo 5:1 uz dva mini brejka i potom lako završio posao (7:2) za vođstvo od 1:0 u setovima.

Srbin je imao 22 greške u prvom setu, a Mute jednu više.

Odlično je Francuz počeo i drugi set i uz samo jedan izgubljeni poen poveo je sa 1:0. Đoković izjednačuje na 1:1 bez izgubljenog poena.

Novak dolazi do novog brejka. Vidi se da je prvi teniser sveta digao nivo igre i izvršio je jak pritisak na servis Francuza. Samo je jedan poen izgubio, posle spektakularnog loba Mutea, za 2:1.

Dobio je Đoković i naredna dva gema i najavio prilično brzu završnicu meča.