Fučovič posle drame stigao do Đokovića

Justin Setterfield/Getty Images

Rival Novaka Đokovića u drugom kolu turnira Masters serije u Parizu biće Marton Fučovič. Mađar je posle velike borbe savladao Italijana Fabija Fonjinija 6:1, 6:7 (6:8), 7:6 (7:5).

Sjajno je Fučovič otvorio duel. Za tili čas je poveo 5:0 uz dva brejka viška. Do kraja seta Italijan je uspeo samo da se upiše za semafor. Mađar je stigao do prednosti od jednog seta.

povezane vesti

U drugom setu je u dva navrata Fučovič imao brejk viška, ali je Fonjini momentano uzvraćao udarac. Na kraju se došlo do taj-brejka u kojem je Mađar na 6:5 imao meč loptu. Fabio uspeva da sačuva koncentraciju, osvoji tri vezana poena i izjednači rezultat u setovima.

Na krilima dobijenog drugog seta Fonjini je poveo 2:0 na startu odlučujućeg seta. Nije se Fučovič predavao. Usledila su njegova tri vezana gema za vođstvo od 3:2. Novu šansu da zada završni udarac imao je Fonjini.

Oduzeo je servis rivalu u devetom gemu, poveo 5:4 i servirao za meč. Ponovo se Fučovič izvukao. Iskoristio je treću brejk loptu i izjednačio na 5:5. Ponovo se ušlo u taj brejk.

Mađar je uspeo da od 2:3 dođe do 6:3 i dobije tri vezane meč lopte. Prve dve nije iskoristio, treću jeste za konačnu pobedu.

Đoković i Fučovič su do sada igrali tri puta i skor je 3:0 za Srbina. Poslednji meč svetski reket broj jedan dobio je u četvrtfinalu Vimbldona ove godine.