Rekorderi u četvrtfinalu, Rud obezbedio Završni masters

Masters 1000 4. nov 202120:55 > 20:58 0 komentara
Aleksander Zverev
GEPAxpictures/xWalterxLuger

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim sa 2:1.

Zverev, četvrti reket sveta, slavio je protiv 30. igrača na ATP listi posle velike borbe – 7:6(4), (3)6:7, 6:3 za dva sata i 46 minuta.

Nemac je prvi set mogao da reši i pre taj brejka. Vodio je 5:4 i servirao, ali mu je rival oduzeo servis i odveo set u taj brejk. Tamo je Saša, ipak, sačuvao koncentraciju, brzo stekao 6:2 i rešio posao.

Povezane vesti

U drugom setu nije bilo brejkova, iako je Zverev u 12. gemu imao dve brejk i meč lopte. Kazna za propuštenu šansu stigla je u taj brejku, gde je Grigor furioznom partijom poveo 5:0 i izborio odlučujući set.

Uvodnu fazu trećeg seta obeležila je bolja igra Dimitrova, ali i propuštenih čak šest brejk lopti. Usledio je adekvatan odgovor Zvereva, koji je pri vođstvu protivnika 3:2 osvojio sve gemove do kraja i plasirao se u narednu fazu.

Rival u borbi za polufinale biće mu Norvežanin Kasper Rud, koji je sa 6:2, 6:1 za svega 67 minuta savladao Markosa Girona.

Interesantrno je da su Zverev i Rud rekorderi u 2021. sa po pet osvojenih trofeja.

Dvadesettrogodišnji Rud, trenutno osmi igrač sveta, plasmanom u četvrtfinale obezbedio je mesto i na ATP finalu u Torinu (14-21. novembar).

Ranije su mesto na završnom turniru u sezoni overili Novak Đoković, Danil Medvedev, Stefanos Cicipas, Aleksander Zverev, Andrej Rubljov i Mateop Beretini. Dakle, čeka se još poslednji učesnik.