Masters 1000 19. avg 202122:34 > 23:04 0 komentara
Benoit Paire
Hector Vivas/Getty Images

Mesto u četvrtfinalu Mastersa u Sinsinatiju u četvrtak su, između ostalih, obezbedili Andrej Rubljov i Benoa Per.

Benoa Per eliminisao je nakon tri seta Džona Iznera konačnim rezultatom 7:6, 6:7, 6:1 nakon dva sata i 21 minuta igre.

Per je brejkom otvorio meč, ali je Izner uzvratio u šestom gemu, a imao je i brejk lopte u osmom gemu, ali je set ipak rešen u tajbrejku u kome je Per bio bolji rival.

Per je mogao posao da završi i u dva seta, imao je meč loptu u desetom gemu, ali je Izner uspeo da uvede i ovaj set u tajbrejk i odgovori tako što je izjednačio na 1:1.

Francuz je bio dominantan u odlučujućem setu, tri puta je napravio brejk i ubedljivo dobio ovaj set za plasman u četvrtfinale.

Peru će u borbi za mesto u polufinalu rival biti Andrej Rubljov koji je eliminisao Gaela Monfisa u dva seta, kroz dva tajbrejka 7:6, 7:6.

Prvi set protekao je bez ijedne brejk lopte, ali je četvrti nosilac bio bolji u tajbrejku i poveo je 1:0.

Drugi set bio je potpuno drugačiji – po tri brejka na obe strane, set lopta za Monfisa i na kraju još jedan tajbrejk u kome je Rus bio bolji rival.