Ne ide mu: Ferer izgubio i 17. duel sa Rodžerom

ATP 10. avg 201723:54 > 11. avg 2017 0:02
Getty Images/Minas Panagiotakis

Ni u 17. pokušaju, David Ferer nije uspeo da stigne do trijumfa u duelima sa Rodžerom Federerom.

U duelu dva veterana u osmini finala Rodžers Kupa, Federer je slavio nakon preokreta za nešto manje od dva sata igre, rezultatom 2:1.

Ferer je dobio prvi set sa 6:4 i najavio prekid crne serije protiv rivala. Na taj način je prekinuta Federerova serija od 32 dobijena seta.

Međutim, ništa nije moglo poremetiti Švajcarca koji je uzvratio udarac u drugom setu i trijumfovao istom merom – 6:4.

Kada je u odlučujućem trećem setu napravio brejk za 5:2, bilo je jasno da će Federer odneti još jedan trijumf.

Zanimljivo je da je na ovom meču Rodžer napravio čak 47 grešaka, ali uspeo da pobedi.

Sa 17 poraza u isto toliko mečeva, Ferer je sada neslavni rekorder kada su u pitanju okršaji sa najtrofejnijim teniserom ikada.

Drugi na listi je Južnji sa 16 uzastopnih poraza, slede slede Nieminen, Felisijano Lopez…

Aktuelni šampion Vimbldona i Australijan Opena u narednoj rundi igra protiv Roberta Bautiste Aguta, protiv kog ima skor 6-0.

U četvrtfinale, svoje drugo u karijeri kada su u pitanju Mastersi, prošao je Robin Hase eliminacijom sedmog nosioca Dimitrova.