Kirjos se ponovo svađao i izgubio, Zverev u trećem kolu

Masters 1000 7. avg 20195:00 > 5:28
Minas Panagiotakis, Getty Images Sport

Britanac Kajl Edmund pobedio je Nika Kirjosa na startu Rodžers kupa u Montrealu 6:3, 6:4, a duel u Kanadi obeležile su i česte raspvare Australiijanca sa glavnim sudijom, kao i jednoipočasovni prekid zbog kiše.

Kirjos je pre dva dana u Vašingtonu osvojio titulu, ali protiv Edmunda je podbacio u ključnim poenima i nije uspeo da obezbedi novi duel sa Danilom Medvedevim, koga je savladao u borbi za trofej u prestonici SAD.

Edmund, trenutno 33. igrač sveta, je u oba seta po jednom oduzeo servis protivniku, dok Australijanac nijednom nije došao u priliku da napravi brejk. Kirjos je energiju gubio i na raspravu sa sudijom, u jednom trenutku je zahtevao da se meč prekine zbog kiše…

U jednom trenutku je razmišljao da servira ‘ispod ruke’, Britanac je naseo i potom se nasmejao, baš kao i Kirjos.

Treći nosilac Aleksander Zverev u dva seta je bio bolji od Britanca Kamerona Norija 7:6 (4), 6:4 za sat i 41 minut.

Sedmi igrač sveta je u poslednjem gemu u meču jedini put napravio brejk, dok Nori nijednom iz šest pokušaja nije uspeo da oduzme servis rivalu. Posebno je značajna bila brejk, ujedno i set lopta kod rezultata 6:5 u prvom setu.

Osvajač titule u Montrealu od pre dve godine u trećem krugu takmičenja sastaće se sa Nikolozom Basilašvilijem, koji je na startu bio bolji od Dušana Lajovića. Gruzin je pobedio je Nemca Jana-Lenarda Štrufa 2:6, 6:2, 6:3 i tek četvrti put u karijeri obezbedio mesto u trećem kolu nekog od turnira iz Masters kategorije.

U sredu u 18 časova program na centralnom terenu otvara branilac titule Rafael Nadal duelom sa Danijelom Evansom, a u isto vreme na teren će i Marin Čilić koji se sastaje sa Džonom Milmanom.

Prenose mečeva iz Montreala pratite na kanalima Sport Kluba.