Evans preživeo Tomija Pola i preokrenuo posle 6-1

Rogers Cup 13. avg 20228:26 > 8:28
Eric Bolte-USA TODAY Sports

Brtianac Danijel Evans je eliminisao Amerikanca Tomija Pola na Otvorenom prvenstvu Kanade u Montrealu. U ovom četvrtfinalnom meču je bilo 2:1, po setovima 1:6, 6:3 i 6:4. Pablo Karenjo Busta je dva seta bio bolji od Džeka Drejpera 7:6 i 6:1.

Duel Evansa i Tomija Pola je trajao preko dva sata, a Pol je igrao fantastično. Igrač koji je eliminisao Karlosa Alkaraza je igrao kao u transu prvi set. Dobio ga je 6:1, ali iza toga Den Evans preuzima kontrolu. Odlično je igrao u defanzivi i počeo je da „rudari“ za svaki poen. 6:3 i je dobio drugi set koji je trajao skoro 45 minuta. Treći set je takođe bio dugačak, a u njemu je Evans prilično rano napravio brejk i održavao ga je do kraja.

„Navijači zbog ovoga kupuju karte. To je sport uživo. Nikad ne znaš šta će da se desi. Sjajan meč, sjajna atmosfera. Igrao sam ovde ranije. Noću je sjajno igrati, ima nešto posebno u tome kada se sport igra uveče“, rekao je Danijel Evans.

U polufinalu će protivnik biti Pablo Karenjo Busta. On je dobio Britanca Džeka Drejpera 7:6 i 6:1. Kvalifikant se odlično držao u prvom setu u kom je spasao čak šest brejk lopti u svoja prva dva servis gema. Do kraja seta je jednom izgubio servis, jednom je napraivo brejk da bi u taj-brejku Karenjo Busta bio bolji 7:4.

U sledećem setu je Španac dominirao i za manje od dva sata je meč bio gotov 7:6 i 6:1.

Karenjo Busta će u Montrealu igrati svoje treće polufinale Mastersa, a poslednje je imao još u Majamiju 2018. godine. Evans sa druge strane ima samo jedno polufinale ovakvih turnira i to iz prošle godine kada je u Monte Karlu bio blizu da uđe u finale. Osim tog uspeha Brtianac nikada nije do Montreala imao ni ulazak u četvrtfinale.