Sjajan meč i preokret Halep za finale u Torontu

Rogers Cup 13. avg 202221:291 komentar
REUTERS/Dylan Martinez

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u finale Rodžers kupa.

Halep je u prvom polufinalu odigranom u Torontu nakon dva sata i 15 minuta igre i nakon preokreta, u tri seta savladala Džesiku Pegulu. Pobedu je upisala rezultatom 2:6, 6:3, 6:4.

Pegula je prilično lagano dobila prvi set uz dva brejka. U drugom setu razvila se ozbiljnija borba. Halep je spasila dve brejk lopte u prvom gemu i u narednom napravila brejk, ali je na isti način odgovorila i Pegula. U četvrtom gemu novi brejk i to za Halep. Ispostavilo se da je on bio presudan da prvo polufinale ode u treći set jer je Halep u sedmom gemu spasila tri brejk lopte i nakon toga servisom potvrdila izjednačenje.

Treći set otvoren je razmenom brejkova da bi usledila dva gema u kojima su obe teniserke bile suočene sa brejk loptama, ali su osvojile svoje poene. Nakon što je u četvrtom gemu spasila četiri brejk lopte Halep dolazi do tri vezana gema, od toga dva brejka i praktično rešava meč, ali ne tako lako kako se nadala.

Servirala je Halep za meč i pretrpela brejk. Imala je zatim dve meč lopte na servis Pegule, ali je tek treću, na svoj servis pretvorila u pobedu za finale.

Za titulu će Halep igrati protiv bolje iz meča Hadad Maja – Pliškova.