Kraj za Viku, Halep i Mugurusa za finale Rima

Masters 1000 19. sep 202013:41 > 18:30
Clive Brunskill/Getty Images

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u polufinale turnira u Rimu, pošto joj je Kazahstanka Julija Putinceva predala meč zbog povrede u drugom setu.

Halepova je u trenutku predaje vodila 6:2, 2:0, a prošlo je tek nešto više od 45 minuta igre.

Na samom početku meča obe igračice su bile sigurne na svojim servisima, da bi Putinceva u trećem gemu izborila dve brejk šanse. Rumunka se odbranila, a zatim iskoristila prvu priliku da rivalki oduzme servis. Obe su potom čuvale svoje servise, a baš kada je Kazahstanka servirala za ostanak u setu Halepova je napravila novi brejk za 6:2.

Gde je stala u prvom setu, druga teniserka sveta je nastavila u drugom, ali joj je Putinceva pružala otpor. Međutim, on je stao pošto je prepustila svoj servis Halepovoj u drugom gemu, a potom je predala meč zbog povrede.

Halepova će se za plasman u finale boriti sa Garbinje Mugurusom iz Španije, koja je pobedila Viktoriju Azarenku sa 3:6, 6:3, 6:4 za dva časa i 20 minuta igre. Beloruskinja je bila mnogo bolja u prvom setu, zaista igra sjajno posle osvajanja „Sinsinatija“ i finala Njujorka. Drugi set doneo nam je čak sedam brejkova od devet odigranih gemova i izjednačenje Muguruse.

U odlučujućem setu Azarenka je izašla iz krize, nadoknadila brejk zaostatka, ali joj je ipak nedostajalo snage da privede posao kraju – pala je kada pri vođstvu 4:3 nije iskoristila brejk loptu i Garbinje je došla do važne pobede.

Do sada su se Halepova i Mugurusa sastajale šest puta, Špankinja vodi sa 4-2 i dobila je poslednji duel, u polufinalu Australijan opena ove godine.

Turnir u Rimu možete da pratite na kanalima Sport Kluba.